Walka z kilogramami- FIT6

Ponad trzy miesiące temu zaczęłam walczyć o swoje ciało. Po dwóch ciążach i totalnym popuszczeniu sobie w jedzeniu postanowiłam, że czas coś zmienić. Decyzję o tym przyspieszył program żywieniowy FIT6.

Na początku do tego podeszłam bardzo sceptycznie, ponieważ nie raz już próbowałam. Wtedy jednak miłość do słodyczy wygrywała i tyle było z odchudzania. Tym razem się zawzięłam.

Po głębokiej analizie składu suplementów diety Nutricode podjęłam decyzję, że rodzinnie weźmiemy udział w tym programie żywieniowym.

Obecnie kończę 4 z 6 etapów programu i straciłam 11 kg i łącznie w obwodach 42,5cm. Noszę 2 rozmiary mniejsze rzeczy! Nie kosztowało mnie to aż tak wielu wyrzeczeń i gotowaniu wymyślnych dań. Choć ze słodyczami musiałam się pożegnać.

Opieka

Ambasadorem programu FIT6 w Polsce jest dietetyk kliniczny Klaudia Niemira, więc w razie pytań śmiało można się do niej zwrócić i dostać profesjonalną odpowiedź. Kolejnym plusem tego grupowego programu jest tzw. grupa wsparcia, z którą mamy stały kontakt poprzez aplikację viber. Tam oprócz codziennych wyzwań dzielimy się też swoimi sukcesami i przepisami na dania FIT6. Dla mnie ta grupa jest niesamowitym wsparciem, a co więcej już nie muszę się zastanawiać: „co dziś na obiad”.

Program żywieniowy składa się z 6 etpów:

  • 1- przeciwdziałanie zpaleniom- ma na celu przygotować organizm do odchudzania
  • 2-5- utrata wagi
  • 6-tonifikacja- ma na celu pobudzenie mięśni

Co ważne, z programu możesz wyjść w każdej chwili, jeśli stwierdzisz, że Twój cel został osiągnięty.

Mój cel jeszcze nie został osiągnięty, a to z powodu, że niestety nie trzymałam się ściśle wytyczonych reguł programu. Były święta Bożego Narodzenia, Sylwester, urodziny męża, urodziny córki, kilka świętowań awansów i jeszcze kilka innych wyzwań. Nie oparłam się pokusie słodyczy, dań z mąką pszenną i alkoholu, stąd spadek tylko 11 kg. Przede mną do końca jeszcze 1 etap i zobaczymy, co jeszcze uda mi się zrobić w temacie utraty wagi i centymetrów.

Zrzucenie nadwagi było dla mnie kluczowe nie tylko z powodu wyglądu ale także zdrowia. Teraz czuję się zdecydowanie lepiej, mam więcej energii i już nie czuję się zmęczona zaraz po obudzeniu się rano. Zauważyłam także poprawę w kondycji mojej skóry i paznokci. Skóra stała się bardziej miękka i elastyczna, paznokcie twardsze. To, co chyba najbardziej mnie ucieszyło to bardzo duże zmniejszenie cellulitu. Podczas kuracji stosowałam także antycellulitowy balsam z kolekcji Beta-glukan active, który tylko wzmocnił efekt ujędrnienia skóry. Balsam ten zawiera także olej z czarnuszki, który ma właściwości zapobieganiu powstawaniu rozstępów ( dla mnie nieoceniony produkt podczas ciąży).

Suplementacja

Podczas całego programu oprócz całkowitych zmian w nawykach żywieniowych należy także przyjmować suplementy diety Nutricode. Wiem, wiem jest wiele opinii na temat suplementów. Jedni uważają, że to jest wielkie g* , inni, że niezbędny produkt w dzisiejszym świecie. Moja opinia się trochę zmieniła. Zaczęłam zagłębiać się w temat. Fakt- owoce i warzywa nie mają już tylu wartości odżywczych, co kiedyś. Z resztą pewnie każdy z nas może przyznać, że nawet nie smakują tak samo dobrze jak kiedyś. Skoro nie jesteśmy wstanie przyjąć odpowiednich dawek niezbędnych witamin i minerałów z pożywieniem, logiczne, że trzeba je dostarczyć w inny sposób. Moje wyniki i samopoczucie oraz moich bliskich znacznie poprawiły się od momentu regularnej suplementacji. Jeśli odnieść to do programu żywieniowego to po raz pierwszy, gdy zaczęłam odchudzanie + suplementy nie miałam nagłych napadów „ochoty na coś”. Zdecydowanie łatwiej było mi przejść zmianę moich starych nawyków, które nie były zdrowe.

Kolejna rzecz, która sprawiła, że chętniej sięgnęłam po suplementy to fakt, że swoim dzieciom dawałam witaminę D, a karmiąc brałam także zestaw witamin dla matek karmiących. No i nagle hello. To jak nie jesteś dzieckiem i nie karmisz piersią, bądź nie jesteś w ciąży to dostarczasz odpowiednią dawkę witamin i minerałów? Pewnie, że NIE, więc dobrej jakości, sprawdzone produkty suplementacyjne, które zawierają wyciągi i ekstrakty z roślin są na wagę złota! Dla mnie numer 1 z suplementów Nutricode jest Inner balance. Oprócz jego funkcji odkwaszania organizmu to właśnie temu specyfikowi zawdzięczam karmienie piersią. Diagnoza- alergia na białko mleka krowiego= odstawienie nabiału + inner balance= po miesiącu mogłyśmy znów cieszyć się jedzeniem nabiału i braku problemów z brzuszkiem i skórą Aneczki. Z Madzią było bardzo podobnie tylko zdecydowanie szybciej zareagowałam i obyło się bez wielu farmaceutyków i łez. (Suplement zaczęłam stosować po konsultacji z pediatrą).

Zdjęcie w obrazku wyróżniającym przedstawia mnie przed i po. Nadal wstydzę się tych zdjęć, ale mimo to jestem z siebie dumna.

  • obwód klatki piersiowej -7,5cm
  • obwód talii -7,5cm
  • obwód brzucha -11cm
  • obwód biodra -8cm
  • obwód ramienia -3,5cm
  • obwód uda -5cm
  • -11kg

Więcej metamorfoz i inspiracji można znaleźć na facebook-u https://www.facebook.com/fit6fmworldpolska/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *