Jak dobrze wybrać firmę MLM?

MLM- muliti level marketing, marketing sieciowy, marketing szeptany, marketing wielopoziomowy…

Coraz częściej mówi się o MLM jako formie nauki przedsiębiorczości, dodatkowego zarobku, czy zabezpieczenia na emeryturę. Na szczęście przyszły dobre czasy dla tej branży, gdzie zarówno firm jak i specjalistów jest coraz więcej. Jednak  trzeba nadal bardzo uważać na piramidy finansowe i nieuczciwe biznesy. W zachwycie łatwo można się pomylić. Dlatego jeśli planujesz działać w marketingu sieciowym zwróć uwagę na kilka punktów przy decyzji o współpracy:

  1. Sprawdź czy firma legalnie działa w Polsce w branży MLM i sprzedaży bezpośredniej. Możesz to zrobić tutaj i dodatkowo skontaktować się z redakcją,by zasięgnąć szerszych informacji.
  2.  Sprawdź jak długo firma jest na runku. Według mnie lepiej działać z firmą, która istnieje już kilka lat. Dzięki temu łatwo można sprawdzić jej wiarygodność i historię finansową. Marketing sieciowy cieszy się coraz lepszą opinią,więc firmy w tej branży powstają jak grzyby po deszczu. Jak pokazuje statystyka, wiele z tych firm zamykana jest w ciągu pierwszych 5 lat. Więc, po co ryzykować?
  3. Wybierz firmę, która oferuje wiele produktów i usługi codziennego użytku. Zdecydowanie łatwiej jest budować sieć, gdy w ofercie są produkty, których używa każdy człowiek (wellness i spa, chemia, telefonia komórkowa, kawy/herabty) . (MLM to używanie produktów przede wszystkim przez siebie i swoje gospodarstwo domowe- nie opiera się na sprzedaży klientom).
  4. Prześledź plan marketingowy. Czy osoba pod Tobą może zarabiać więcej niż Ty? Jeśli nie- uciekaj!
  5. Sprawdź czy firma oferuje szkolenia. Najlepiej przystąp też do struktury, która ma rozbudowany system szkoleń – MLM to biznes, którego trzeba się uczyć.
  6. Jeśli firma wymaga dużego zakupu produktów na początek lub znacznej opłaty wstępnej także uciekaj. Coś jest nie tak skoro pobierają znaczne opłaty na start (słaby lub bardzo drogi produkt, słaby plan marketingowy lub piramida finansowa, w przypadku wpłaty pieniędzy)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *