Co to w ogóle jest MLM?

W poprzednim wpisie napisałam na co warto zwrócić uwagę wybierając firmę MLM. Teraz chcę pokazać czym w ogóle jest MLM.

Wokół tej branży krąży wiele mitów, bo często mylona jest z nielegalnymi piramidami finansowymi.  Dlatego zacznę od wyjaśnienia, czym one są.

Piramidy finansowe to NIELEGALNE struktury, w których wypłata zelży od wpłat nowych członków. Pieniądze pochodzą z wewnątrz organizacji (nie ma wpłat od nowych członków- nie ma wypłaty).

W piramidach finansowych NIE MA produktów!

Często ideą jest inwestowanie w nieruchomości, kruszce (ale tylko oparte na certyfikatach) lub innowacyjne projekty, gdzie obiecuje się bardzo duży zwrot z inwestycji (50%, 100% i więcej). Zdarza się (bardzo rzadko), że istnieje produkt,  jednak jest on bardzo drogi i niewarty swojej ceny (np. zwykły długopis kosztuje 2000 zł).

W piramidach finansowych zyskuje tylko ten, co zaczął jako pierwszy.

Osoba dołączająca później nigdy nie będzie mogła „zarobić”, a tym bardziej przegonić osobę, która ją zaprosiła. Obecnie piramidy finansowe zakamuflowane są w bardzo dobry sposób. Na profesjonalnie wyglądającej stronie internetowej umieszczane są certyfikaty itp. dokumenty, natomiast brak jest danych teleadresowych, nr REGON, NIP itp.

HYIP

Często piramidy finansowe są przesłonięte strukturą typu HYIP, czyli organizacji, które dają dużą stopę zwrotu z inwestycji (duże ryzyko-duży zysk). Na takie przedsięwzięcie i ja się nabrałam biorąc udział w Skylex.  Niestety firma zwinęła się w niedługim czasie jak przystąpiłam. Dlatego UWAŻAJ i zanim zainwestujesz swoje pieniądze sprawdź firmę!

  1. Jeśli musisz wpłacić pieniądze i nie masz nic w zamian to UCIEKAJ.

Przejdźmy teraz do naszego tematu. Czym w ogóle jest MLM?

Mimo, że marketing sieciowy i piramidy finansowe mają ze sobą trochę wspólnego to absolutnie NIE WOLNO postawić znaku równości pomiędzy tymi organizacjami.

W MLM także rekrutuje się nowych współpracowników. Jednak zarobki pochodzą z obrotu towarem jaki dostarcza firma. Wpisanie nowych osób do struktury nie gwarantuje żadnego zysku. Prowizje w MLM są generowane z planu marketingowego, który umożliwia zarabianie więcej pieniędzy niż osoba, która wprowadziła do biznesu.  Pieniądze otrzymuje się za wynik- czyli uzyskany obrót dla firmy!

No to chyba dość takich technicznych informacji.

Czym według mnie jest MLM?

To przede wszystkim możliwość zrobienia dużego biznesu bez ogromnych inwestycji.  Bo umówmy się, jak w każdy biznes trzeba zainwestować. W MLM jest to czas oraz pieniądze na produkty (których i tak używasz), szkolenia, dojazdy. Są to kwoty rzędu 50-200zł/mc. Zwrot z inwestycji można mieć już w pierwszym miesiącu. Wszystko zależy od osoby, która startuje.

Czas

Nie oszukuj się, że można zarabiać 3000zł/mc angażując się jedynie 3h w tygodniu!!!Nie ma takiej pracy!!! Musisz poświęcić na to co najmniej 6h tygodniowo. Na co? Na zbudowanie siebie i swojej struktury. Tego biznesu jak każdego innego można się nauczyć tylko trzeba otworzyć się na coś nowego. Praca w MLM nie jest odbębnieniem kilku godzin i otrzymaniu wypłaty. Tutaj należy włożyć swoje zaangażowanie, w dużej mierze na relacje z drugim człowiekiem.

 

One thought on “Co to w ogóle jest MLM?”

  1. Tak Alicjo, pełna zgoda. MLM to biznes relacji, dla osób poszukujących. Nie ma tu podkładania sobie nóg i chorego współzawodnictwa. Za to jest pomoc , ale i praca, szczególnie nad sobą. Można się tu niesamowicie wzmocnić i zahartować, po to aby przygotować się do lepszego życia. Trzeba jednak wykonać uczciwą pracę. Pozdrawiam?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *